חדשות

סדנא הקרובה תפתח-26/5/2009 במט"י גליל מערבי. יצירתיות בעסקים ופיתוח חשיבה המצאתית!

הקורס הקרוב נפתח ב-19/5/2009 במושב רגבה. נותרו מספר מקומות אחרונים!

2/2/2006 האתר המחודש עלה לאוויר ויש לנו גם כתובת חדשה sit.etgarim.co.il


ללמוד להיות ממציא בקורס לא שגרתי

בדרך-כלל נוטים לתאר את תהליך ההמצאה במושגים מעורפלים כ"השראה פתאומית", "הברקה" או "פרץ יצירתיות", אבל בשנים האחרונות הנושא נחקר בצורה מדעית ופותחו שיטות כיצד לחשוב ולהגיע להמצאות של מוצרים חדשים או לפתור בעיות בדרך מקורית.

הקורס לפיתוח חשיבה המצאתית, שאנו מציעים מועבר בצורה אקדמאית ולעומדים בדרישות תינתן תעודה מטעם "תפנית" - האוניברסיטה הפתוחה. הקורס גם מוכר לגמול השתלמות.

לשיטה שאנו מלמדים בקורס קוראים SIT שפירושו Structured Inventive Thinking והיא פותחה בישראל! מבחינה אקדמאית השיטה מגובה בשתי עבודות דוקטורט בנושא החשיבה היצירתית במסגרת הפקולטה להנדסה באוניברסיטת ת"א (ד"ר רוני הורוביץ) והפקולטה לפיסיקה באוניברסיטה העברית (פרופסור ינקו גולדנברג).

בצד המעשי של הקורס נתאמן במיקוד החשיבה ושיפור גמישות החשיבה, נתרגל על פתרון בעיות אמת מעולם התוכן של המשתתפים בקורס, נדבר על קידום יצירתיות וחדשנות בארגון ועל שיפור הסקרנות, נראה איך ממציאים מוצרים חדשים דרך השיטה, ובסיום כל משתתף יקבל את משחק המחשב "חשיבה המצאתית" שפותח על-ידי חברת "קומפדיה" בשיתוף ד"ר רוני הורוביץ ופרופ' עודד מימון.

בחלק התיאורטי נלמד על התנאים המספיקים לפתרון המצאתי: תנאי "העולם הסגור" ותנאי "השינוי האיכותי", ששת כלי החשיבה: "איחוד", "הכפלה","חלוקה", "הוספת מימד", "וויתור על מרכיב", "היפוך".עקרונות בניית ה"תרשים התפקודי" וניתוח מצבים/תהליכים, בבעיות וחידות.תורת המובן ו"מימדי מובן" של פרופ' קרייטלר ככלי חשיבה ליישום השיטה. ישום שיטות להגנה על המצאות וחידושים בארגון.

פרטים נוספים על הקורס הקרוב: 19/5/2009


דף הבית | פורום חשיבה המצאתית | אתר אתגרים | יצירת קשר

כל הזכויות שמורות לפרץ מנור © 2008